Objednávky konzultací, operací a informace: 9.00-19.00 Po-Pá , 9.00-18.00 So-Ne

Odstranění nadměrného pocení chodidel

Jak se nepotit i na nohou?

Nadměrné pocení je velice nepříjemná záležitost a mnohým lidem komplikuje běžný i společenský život. Nejedná se o přirozený proces, kdy tělo reguluje nadměrné teplo ochlazováním tím, že se tzv. zvlhčuje. Přirozené pocení zajišťuje, že se nepřehřejeme ani v létě v rovníkových zemích. Ale nadměrné pocení obtěžuje některé lidi tak, že jsou tzv. stále ve vlhku. Potí se nejen v podpaží, na čele, na zádech, ale co je nepříjemné tak na dlaních a na ploskách chodidel. Takový člověk velice nerad podává ruku přátelům, kolegům, nadřízeným. Ale někdy to vyžaduje jeho zaměstnání. A komu se nadměrně potí nohy, respektive plosky chodidel, zase má problémy nejen s tím, že má vlhké ponožky, ale při zouvání s charakteristickým zápachem.

V podstatě jediná pomoc existuje, což je aplikací botox injekcemi do dlaní rukou či do plosek chodidel. Je to zatím jediná metoda s velkým efektem, jak upravit stav nadměrného pocení.

Po znecitlivění kůže speciálním krémem na dlaních či chodidlech, kde se vyskytují potní žlázy, lékař vpraví malými jehličkami botox. Jeho účinek, kdy potní žlázy přestanou tvořit nadměrný pot, se dostaví během půl hodiny. I když se tohoto nadměrného pocení rukou nezbavíte, tak alespoň na rok budete v klidu a váš život bude kvalitnější.

Vaše konzultace

Domluvte si schůzku   Adresa :
   Národní 981/17 , Praha 1-Staré Město , 110 00

   Telefon :
   +420 777 701 322 , 602 243 771
   +420 241 404 188

   en_USEnglish