Objednávky konzultací, operací a informace: 9.00-19.00 Po-Pá , 9.00-18.00 So-Ne

Korekce očních víček – muži

Operace horních či dolních víček

S přibývajícím věkem dochází k postupnému poklesu kůže právě v oblasti očních víček.
U většiny lidí nastává taková chvíle kolem 40 let, ale někdo má pevnější kůži, tak se podobný stav objevuje až kolem 50 let. Pokud nechcete prozradit svůj věk či se zbavit zdravotních obtíží a účinně bojovat proti stárnutí, měli byste uvažovat právě o operaci horních víček. Ta odstraní nadbytečnou kůži a dokonce i tukové váčky, které při stárnutí dělají kolem očí nevzhledné prolapsy a jsou příčinou zdravotních obtíží.

Předoperační průběh
U zdravých klientů není zvláštní příprava před operačním zákrokem. U klientů s interním onemocněním vyžadujeme posouzení celkového stavu ošetřujícím lékařem. Před operací není třeba lačnit. Pravidelně užívané léky (například pro korekci tlaku, inzulín, hormony) by se neměly vysazovat. Klienti by neměli užívat alespoň 2 týdny před plánovanou operací léky ovlivňující krevní srážlivost – salycáty a ostatní ( Acylpyrin, Anopyrin, Aspirin, Godasal, Tyclid, Tagren, Apo-Tic, apod. Vysazení Warfarinu respektive Lawarinu je nutné konzultovat s praktickým lékařem.

Průběh zákroku
Operaci horních víček předchází tzv. zakreslení budoucího zákroku – odstranění nadbytečné kůže na víčkách. Poté operatér znecitliví kůži horních víček lokálním anestetikem a odstraní povislou kůži a vyndá tukové váčky. Následuje sešití kůže víček jemnými stehy, které jsou v závěru přelepeny sterilními náplastmi.

Po zákroku
Po zákroku se nedoporučuje předklánět či zvedat těžké předměty. Po krátkém chlazení ran můžete s doprovodem odejít z kliniky. Po zákroku zvládnete jet veřejnou dopravou. Nicméně je lepší, aby si vás někdo na klinice vyzvedl a doprovodil či odvezl autem domů. Chraňte si jizvy. Doporučujeme nošení tmavých slunečních brýlí (i v zimě), jednat kvůli pohledům zvědavců, ale i kvůli hojícím se jizvám na víčkách. Jizvy by neměly přijít do kontaktu se slunečními paprsky kvůli zbarvení, nebo do kontaktu se silným větrem či deštěm.

Vaše přání s vámi probereme po telefonu

Vaše konzultace

Domluvte si konzultaci s lékařem


  Adresa :
  Národní 981/17 , Praha 1-Staré Město , 110 00

  Telefon :
  +420 602 243 771
  +420 241 404 188

   

  cs_CZČeština